+420 606 100 315
info@instalace-kanalizace.cz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kamerové prohlídky a měření potrubí Vysočina

 
Samozřejmostí je nabídka kamerových prohlídek, které provádíme od průměru potrubí 20 mm až do 1600 mm. V současné době vlastníme 4 kamerové systémy, tak abychom dokázali rozpoznat stav nebo případný problém v potrubí.

Nejvyspělejší je velká samochodná kamera, použitelná od DN200, s pohonem 4x4 možností zatáčet a překonávat překážky. Disponuje rotační hlavou, která umožňuje pohled do všech stran, má optický zoom, měření spádu, deformací, trhlin. Dokáže najednou ujet až 250m v potrubí. V případě, že je v potrubí zjištěn problém nebo skrytá šachta, kamera vysílá signál a místo je na povrchu označeno pro další postupy. Tento kamerový systém umožňuje dokonce i nalézt místo vnikání balastních vod při silném toku vody v potrubí.

Z prohlídky zákazník obdrží záznam a tištěný protokol přímo na místě. Další kamery jsou bez pohonu a potrubím se pohybují pomocí tlačného prutu, mají perfektní obraz a samo vyrovnávací hlavu, samozřejmostí je vysílač pro přesné určení polohy, ve které se kamera nachází. Poloha a hloubka kamery je určována s přesností na centimetry až do hloubky 12 m. Tímto způsobem dokážeme přesně zmapovat kanalizační síť a ve spolupráci s geodetem vytvoříme výkresovou dokumentaci včetně souřadnic.